Országjárásra indult a máriapócsi kegykép – KÉPGALÉRIÁVAL

Országos körútra indult Máriapócsról a könnyező Szűz Mária-ikon március 8-án, vasárnap Kocsis Fülöp görögkatolikus püspök áldásával. Az országjárás első állomása Csenger volt, ahonnan a kegykép Nyírcsaholy felé vette útját. A Hajdúdorogi Egyházmegye híradását közöljük.
Aktuális állomások (klikk a szövegre):
-
A máriapócsi kegykép országjárásának második napja – Nyírcsaholy
-
Országjárásra indult a máriapócsi kegykép – KÉPGALÉRIÁVAL
-
A máriapócsi kegykép országjárásának 1. napja – Csenger
-
A máriapócsi kegykép országjáró körútjának 0. napja
-
Márciusban országjáró körútra indul a máriapócsi Szűz Mária-kegykép
KÉPGALÉRIÁVAL – klikk a képre!
A máriapócsi görögkatolikus kegytemplom zarándokhellyé válásának 300. évfordulója alkalmából országjáró körútra indult a búcsújáróhely Szűz Mária-kegyképe. A tricentenáriumi év keretében zajló országjárás első állomásaként Csengerbe érkezett a híres könnyező Mária-ikon, melynek érkezését a város és a környék lakosain kívül számos messziről – határon innen és túlról – érkező zarándok is izgatottan várta. Porcsalmáról húszan indultak el gyalogosan már a reggeli órákban, hogy útközben (Tyukod, Ura és Csengerújfalu községek érintésével) közel százfősre duzzadt csoportjukat a szent kép érkezéséhez igazítva csatlakozzanak a város főterén összesereglett hívekhez.
A kegykép 13.30-kor, rendőri felvezetéssel érkezett meg Csengerbe, hogy rövid ideig a Szent István téren váljék láthatóvá a hívek számára. Miután a kegyképet elhelyezték a város főterén felállított színpadon, Ignácz András parókus köszöntőjében elmondta, hogy ez egy olyan nap, mikor a város főterén nemcsak az utcák érnek össze, hanem a szívek és a lelkek ugyanúgy. Forján Zsolt, Csenger polgármestere amellett, hogy köszöntötte a városba érkezőket, kiemelte: „a mai nap kettős ünnep Csenger számára, hiszen amellett, hogy március 8-án ünnepeljük a hölgyeket, ugyanezen az ünnepi napon érkezett Csengerbe a magyar és egyetemes történelem páratlan kulturális értékkel bíró, hazánkban és külföldön is egyaránt tisztelt, féltve őrzött ereklyéje, az Isten fiának életet adó Szűz Máriát ábrázoló kegykép.”
A köszöntőket követően a kegyképet gyalogosan kísérték át a Makovecz Imre tervei alapján 2000-ben épült ,,angyalszárnyas” templomba, ahol Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök üdvözölte az egybegyűlteket, majd megkezdődött a paraklisz (könyörgő ájtatosság az Istenszülő Szűz Máriához. A görög παράκλησις ’odahívás, segítségül hívás, kérés; buzdítás, felszólítás; vigasztalás’ szóból – A szerk.). Ezután következett a rozsályi és csegöldi egyházközség, majd az Orfeusz Egyesület és a Támasz-Pont műsora. A nap római katolikus szentmisével folytatódott, melyet Schönberger Jenő szatmári megyéspüspök celebrált. Ezt Nagy Szent Bazil Liturgiája, majd a vecsernye követte.
Fotó: Hajdúdorogi Egyházmegye
Magyar Kurír
ArchívumHozzászólások
A hozzászóláshoz jelentkezzen be!
Napi aktuális archívum
- 2023.11.15. Civilizációs pont közeledik, amikor eldől, túlél-e az európai civilizáció
- 2023.11.11. A múlt szövedéke
- 2023.11.04. Így verték le
- 2023.10.23. Tisztelet a hősöknek, dicsőség Istennek
- 2023.10.15. A közép pápája – mérlegen XVI. Benedek munkássága
- 2023.10.06. Aradi 13-ak
- 2023.10.02. Az Őrangyalok ünnepe
- 2023.09.01. AMI A LEGEGYETEMESEBB ÉS A LEGSZEMÉLYESEBB – ISTENHITÜNK CSODADIMENZIÓI
- 2023.08.20. Augusztus 20. – A Szent István-nap története
- 2023.08.15. Ma van Nagyboldogasszony ünnepe – de kit és mit ünneplünk pontosan, miről szól a mai na